Хебър (Пазарджик) продължава впечатляващото представяне в Шампионската лига, записвайки нова победа и доближавайки се до груповата фаза. "Тигрите" се наложиха срещу първенеца на Гърция Олимпиакос (Пирея) с 3:1 гейма (26:24, 25:18, 20:25, 25:23) в първия мач от третия квалификационен кръг, който се игра в зала "Васил Левски".

Winbet - победата е емоция! (18+)

Домакините, водени от Мартин Бланко при отсъствието на болния Камило Плачи, демонстрираха класа, надигравайки шампиона на Гърция.

Сервисът беше силното оръжие, с което Хебър направи разликата. Ветеранът Тодор Алексиев изигра много силен мач, като се нагърбваше с трудни топки с успех.

С победата Хебър направи oще една крачка към влизането в груповата фаза на Шампионската лига. Реваншът в Пирея е на 10 ноември от 19:00 часа.

След успеха с 3:1 тази вечер, два спечелени гейма на родните представители на гръцка земя ще доведат до отстраняване на съперника и класиране в групите на турнира.

ХЕБЪР - ОЛИМПИАКОС 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:23)

Хебър: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев, Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Иван Станев)
Треньор: Мартин Коста Бланко

Олимпиакос: Костас Стивакис, Херманс Еглескалнс, Никола Миялович, Павле Перич, Ален Пайенк, Никос Зупани, Димитрис Зисис-либеро
Треньор: Димитрис Казазис

ПОБЕДА! Хебър победи Олимпиакос с 3-1 гейма и е на крачка от групите на Шампионска лига! Благодарим на всички, които подкрепяха нашите момчета в залата! Смело напред! #hebarvolley #CLVolleyM

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Сряда, 3 ноември 2021 г.