Волейболните ни национали загубиха от Сърбия с 2:3 (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15) в мач от Световната лига. Така продължаваме да сме без успех в тазгодишното издание на турнира. Вчера "трикольорите" загубиха тежко с 0:3 гейма от "плавите", а преди това допуснаха две поражения от САЩ.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 2:3 гейма (18:25, 21:25, 25:20, 25:22, 11:15)

Сърбите започнаха много активно срещата и дръпнаха с 5:2 в началото. Първото техническо прекъсване дойде при 8:3 за гостите. Виктор Йосифов направи 5:10 с атака през центъра. Единична блокада на Сречко Лисинац изведе Сърбия напред с 12:5. Троен български блок хвана атака на Александър Атанасийевич за 7:13. България намали до 10:15 след единичен блок на Николай Николов, след което сърбите водеха с 16:10 при второто техническо прекъсване. При подновяването на играта Атанасийевич реализира за 19:11, след което Цветан Соколов намали до 12:20 с атака по диагонала от зона 2. Сърбите дръпнаха с цели 10 токи при 23:13. Камило Плачи взе второто си прекъсване в гейма, след което Николай Николов намали до 16:24, след силен сервис на Тодор Скримов. Успешна атака на Тодор Алексиев спаси трети поред геймбол - 17:24, след което Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Николай Николов заби единичен блок и България записа четвърта поредна точка за 18:24, но Сречко Лисинац заби последната точка в първия гейм за 25:18 за Сърбия.

Във втората част "трикольорите" се представиха по-равностойно, но отново изоставаха в мача. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 за Сърбия. Гостите постепенно увеличиха преднината си и второто техническо прекъсване бе при резултат 16:14. Пасивът на нашите нарасна на пет точки при 15:20 за Сърбия, след което Тодор Алексиев намали до 16:20. Последва ас на Добромир Димитров - 17:20. Неманя Петрич направи 21:17 за гостите, а Тодор Скримов намали на 18:21 след пайп. Грешка на Атанасийевич в атака направи преднината на съоперника само 2 точки - 19:21. Последва блокаут на Урош Ковачевич - 19:22. Плачи взе прекъсване, a след него Скримов намали до 20:22 с атака по правата от зона 4. Валентин Братоев би сервис в аут - 20:23. Венелин Кадънков би сервис в мрежата за 21:24 и в крайна сметка сърбите ликуваха и във втория гейм - 21:25.

"Трикольорите" започнаха много силно третия гейм и още в началото му съумяха да натрупа преднина от 5 точки. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:3 за България. След това обаче няколко добри начални удара на Александър Атанасийевич доведоха преднината на нашите до само 2 точки - 12:10. Последва добра игра на "трикольорите" в защита, както и значително се подобри представянето на нашите на блок, което даде своя резултат и България поведе с 16:12.

Преднината ни нарасна на 5 точки при 18:13, а след ас на Пенчев резултатът стана 22:16. Нов ас на Николай Николов доведе до 24:17 и селекцията на Плачи се нуждаеше само от точка, за да намали изоставането в мач. Тя дойде гейма след успешна атака на Тодор Скримов за 25:20.

Нашите поведоха с 4:1, но допуснаха обрат – 4:5, преди Камило Плачи да вземе прекъсване. Решителният момент дойде, когато отлична комбинация Димитров - Николов доведе до 18:16. Задържахме преднината от 2 точки след сервис в аут на Атанасийевич 21:19. Подрасчанин изкара сервис в аут - 23:21. България стигна до геймбол при 24:22, след като Йовович би сервис в мрежата, а Атанасийевич атакува в аут и взехме частта с 25:22.

В тайбрека “плавите” дръпнаха с 4:0, а две бомбени атаки на Атанасийевич доведоха до отчайващото 7:1. Блокада на Виктор Йосифов направи резултата 3:7. Сърбия поведе с 8:3 при смяната на полетата. Успяхме да намалим до 5:9 след отлично изпълнение на Скримов. Йосифов с ас донесе 7:11, но сърбите продължиха да доминират на полето. Сърбия стигна до мачбол след атака на Неманя Петрич при 14:7. Димитров заби ас и спаси трети мачбол 10:14, последва нов ас на Добромир - 11:14. Надеждите ни обаче бързо бяха охладени след атака на Лисинац, която донесе победата на Сърбия в тайбрека с 15:11 и в мача с 3:2 гейма.

Следващият ни мач е на 14 юни срещу Русия.