Националният ни отбор по волейбол завърши на 5-о място в Световната лига тази година. Нашите играха на финалите в Полша, но записаха само една победа – над Италия с 3:0 гейма, и две загуби и не успяха да се класират за полуфиналите. Изхвърли ни Аржентина, която падна от Полша снощи с 2:3 гейма и така и двата тима сед обраха до Топ 4 за сметка на родните “трикольори”. От другата група напред продължиха Бразилия и Русия.

За петото място в тазгодишното издание на турнира в касата на Българската федерация по волейбол (БФВ) ще влязат скромните 75 000 долара. Сума, която се доближава да дадената за участия, лагери и мачове в последните няколко дни.

От двубоите в предварителна група “В” България спечели от наградния фонд още 950 000 хиляди долара. Така общата сума, която ще прибере родната централа за участието ни в турнира през 2011 година е 1 025 000 долара.

През 2012 година новата зала в столицата "Армеец Арена" ще приеме финалите на Световната лига. Като домакин България добива право за участие, без значение на кое място ще се класира в предварителните групи./БЛИЦ