Загубилият от България с 2:3 гейма в предварителната група тим на Франция спечели последната европейска квота за Олимпийските игри в Токио това лято. "Петлите" надвиха категорично домакините от Германия с 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) в големия финал на олимпийската квалификация в немската столица Берлин.

Най-резултатен бе Жан Патри с 14 точки (4 аса), 12 добави Ървин Нгапет (2 аса), а с 11 се отчете Никола Льо Гоф (6 блокади). От германците Джорджи Грозер бе над всички с  20 точки (1 ас), но усилията му не бяха достатъчни за победа.

Така Франция ще има мъжки волейболен тим за пети път на Олимпиада, като най-доброто класиране до момента е четвърто място през 1988 година в Сеул (Южна Корея). Другите европейски представители в Токио тази година ще са Италия, Полша и Русия.

Бундестимът пропусна за втори пореден път да се класира за Олимпийски игри, след като и през 2016 година пропусна да се пребори за място на волейболния турнир в Рио де Жанейро (Бразилия).