german_flag.jpgГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 16.Филип Лам, 3.Арне Фридрих, 17.Пер Мертезакер, 20.Джером Боатенг, 8.Месут Йозил, 7.Бастиан Швайнщайгер. 6.Сами Кедира, 13.Томас Мюлер, 10.Лукас Подолски, 11.Мирослав Клозе

18 мача, 5 победи за Германия, 5 равенства, 8 победи за Аржентина, г.р. 23:25

69 мача, 37 победи, 13 равенства, 19 загуби, г.р. 123:76

Германия на световни първенства
96 мача, 67 победи, 14 равенства, 15 загуби, г.р. 210:86

Любопитни факти
*Германия вкара само 4 гола в последните си 6 мача на четвъртфинали

*Аржентина триумфира в четири от предишните си 16 мача срещу с европейски отбори на световни финали

*Гонсало Игуаин има 5 гола в последните си 5 мача за Аржентина

*Гаучосите спечелиха всичките си 9 мача през 2010 година

*Аржентина няма реми под ръководството на Диего Марадона (общо 23 мача)

*Двата тима играха на четвъртфинал на миналото световно първенство в Германия през 2006 година. Тогава Германия би след дузпи с 5:3 (1:1 в редовното време и продълженията). За последно Аржентина и Германия се срещнаха в контрола през пролетта на тази година. Марадона и компания биха с 1:0

ПАРАГВАЙ:
1.Хусто Вияр, 4.Денис Каниса, 21.Антолин Алкарас, 14.Пауло да Силва, 3.Клаудио Морел, 6.Карлос Бонет, 13.Енрике Вера, 16.Кристиан Риверос, 9.Роке Санта Крус, 18.Нелсон Валдес, 19.Лукас Бариос
Контузени: няма; Наказан: няма

ИСПАНИЯ:
1.Икер Касияс, 15.Серхио Рамос, 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 11.Жоан Капдевия, 14.Шаби Алонсо, 16.Серхио Бускетс, 8.Шави, 6.Андрес Иниеста, 7.Давид Вия, 9.Фернандо Торес
Контузен: Раул Албиол, Наказани: няма

3 мача, 1 победа за Испания, 2 равенства, г.р. 3:1. На световни финали: 2 мача, 1 победа за Испания, 1 равенство

Парагвай на световни първенства
26 мача, 7 победи, 10 равенства, 9 загуби, г.р. 28:37

Испания на световни първенства
53 мача, 25 победи, 12 равенства, 16 загуби, г.р. 85:59

*Испания никога не е печелила четвъртфинал на световно първенство. "Ла Фурия" е падала четири пъти на тази фаза на турнира.

*На 1/8-финала срещу Португалия Шаби Алонсо стана първият футболист на Испания, който получи жълт картон

*Испания не познава загуба в последните си 5 мача срещу южноамерикански отбори. В тях отборът допусна само 3 гола

*Парагвай е печелил само 2 от 13-те си двубоя срещу европейски съперници на световни финали

*Роке Санта Крус е без гол в 799 минути на световни финали. Първият и единствен негов гол на Мондиал е преди 8 години срещу ЮАр (2:2)

*Давид Вия вкара пет от последните шест гола на Испания на световно първенство, а за шестия асистира