Бока Хуниорс открадна точка от Ривър Плейт в аржентинското Суперкласико, след като двата тима завършиха 2:2 в мач от 12 кръг на шампионата Инисиал на Примера дивисион. “Синьо-жълтите” изравниха в добавеното време на срещата, след като бяха надиграни от домаскините през целия мач. Това беше първото дерби между Ривър Плейт и Бока Хуниорс от 532 дни.

Леонардо Понсио откри резултата за “милионерите” още във втората минута, когато се разписа директно след изпълнение на корнер. Треньорът на домакините Матиас Алмейда направи две принудителни смени преди почивката, което ограничи възможностите му за промяна през втората част. Авансът на Ривър Плейт беше удвоен в 70-ата минута, когато Родриго Мора оползотвори извеждащ пас зад гърба на защитата на Карлос Санчес.

Сантяго Силва върна едно попадение за Бока Хуниорс четвърт час преди края, когато беше точен от дузпа. В добъвеното време уругваецът асистира за изравнителното попадение на Валтер Ервити. През второто полувреме “синьо-жълтите” играха без наставленията на своя треньор Хулио Фалсиони, който беше изгонен от съдията Пабло Лунати преди началото на втората част заради забавяне на отбора в съблекалнята.

Равенството придвижи Бока Хуниорс на пето място с 19 точки, на седем зад лидера Нюелс Олд Бойс. Ривър Плейт е девети с 16 точки.