Татяна Волосожар и Максим Транков спечелиха третата си европейска титла при спортните двойки във фигурното пързаляне, предава сайтът Красивата страна на спорта. След една година пауза Русия обра всички медали, като на стълбичката се качиха Ксения Столбова/Фьодор Климов и Вера Базарова/Юри Ларионов. Състезанието днес беше решено до голяма степен от оттеглянето на многократните победители Аьона Савченко и Робин Шолкови, които мотивиха решението си със заболяване.

Шампионите не успяха да се зарадват на успеха заради трите си грешки във волната програма с тема Исус Христос Суперзвезда. Те получиха втори резултат днес, но благодарение на рекордните си точки от кратката програма се качиха на върха на почетната стълбичка с 220.38 точки. Столбова и Климов спечелиха волната програма и сребърния медал, след като бяха единствените без грешка на леда днес. Те показаха старата си композиция Дракула и събраха 207.97 точки. Базарова и Ларионов са трети с 201.61 точки. В класирането следват В италианците Стефания Бертон/Ондрей Отарек, французите Ванеса Джеймс/Морган Сипр и немсците Мейлин и Даниел Венде.