Около 100 души са се събрали на протест под дъжда срещу правителството на Пламен Орешарски пред сградата на Министерски съвет в столицата. Събралите се хора скандират "Оставка" и "Мафия”. Вижда се плакат с надпис "Безусловен базисен доход за всички българи”. Хора идват непрекъснато и броят на протестиращите расте.
Чуват се освирквания и скандирания. Вали проливен дъжд и всички протестиращи са с чадъри и дъждобрани. Към тях се присъединяват още протестиращи. В района има засилено полицейско присъства. Движението на площад "Независимост” не е спряно. Според събралите се, заради лошото време, не се очаква протестът да е толкова масов, колкото беше през предишните дни.
За следващата седмица протестиращите предвиждат да блокират Народното събрание с жива верига. /БЛИЦ
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.