Сам-самичък на света остана Брад Пит. Смъртта отнесе на небето неговата майка.
Джейн Ета Пит, бивш семеен консултант, е починала, потвърждават източници пред TMZ, цитирани от Телеграф.
Племенницата на Пит, Сидни , дъщеря на по-малкия му брат Дъг, сподели сърцераздирателна почит към баба си, след шокиращата за всички смърт.
Тя написа: „Все още не бяхме готови да си тръгнеш, но знанието, че най-накрая си свободна да пееш, танцуваш и рисуваш отново, го прави малко по-лесно.“
„Ако познавахте баба, щяхте да знаете, че има най-голямото сърце. Тя се грижеше за всички и всичко, без да задава въпроси.“
„Тя ме научи как да рисувам, как да бъда силна, как да водя с доброта, да обичам Исус през всичко и да намирам радост в най-малките неща.“

„Тя измисляше най-глупавите игри, само за да ни разсмее, и вярваше в справедливостта, в това да поставя другите на първо място и да прави добро, просто защото това е правилното нещо.“
14 внуци
Тя добави, че Джейн „можеше да се справи с всичките ни 14 внуци, без да пропусне нито ритъм“.
„Нямаше граници за любовта, която тя даваше, и всеки, който я срещаше, я усещаше.“
„Не знам как ще продължим напред без нея. Но знам, че тя все още е тук, във всеки щрих на четката, във всеки мил жест... Тя беше любов в най-чистата ѝ форма.“
„Бяхме наистина благословени да я обичаме, докато растем, и знам, че тя продължава да живее чрез всеки от нас.“
Брад Пит все още не е коментирал трагичната вест. Все още не се съобщава и кога точно и от какво е починала.
Джейн се омъжва за бащата на Брад, Уилям Алвин Пит, през 1962 г., а бъдещият носител на „Оскар“ се ражда на следващата година.