29 опасни затворници избягаха през 40-метров тунел

https://blitz.bg/svyat/29-opasni-zatvornici-izbyagaha-prez-40-metrov-tunel_news498532.html Blitz.bg

Най-малко 29 затворници избягаха през 40-метров тунел, прокопан под затвор в Сиудад Виктория в мексиканския щат Тамаулипас, съобщи в "Туитър" говорителят по сигурността на щата, цитиран от Франс прес.

Тунелът е бил прокопан в задната част на затвора в зона, която отдавна е де факто под контрола на затворниците, призна в ефира на местно радио Алберто Родригес.

Няколко бегълци са убили шофьор и са му откраднали колата. Дванадесет от избягалите са заловени.

Това бягство е нов удар за мексиканските власти, след като преди седмица петима членове на наркокартела Синалоа избягаха от друг затвор в северозападната част на Мексико.

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай