В оживен търговски център в Хонконг са били хвърлени 2 бутилки с киселина, при което са пострадали 30 човека, съобщава АП, позовавайки се на информация от местната полиция.
Местните телевизии са показали как се отмива неизвестния засега химикал от ръцете и краката на хората, преди те да бъдат изпратени в болница. Общо 16 мъже и 14 жени са пострадалите след инцидента, който се разследва от полицията.
Всичко се е случило в известния търговски район Монкок, който често се посещава от туристи. Хвърлените бутилки са се счупили и течността се е разляла, като е предизвикала изгаряния и рани по крайниците и лицата на случайни минувачи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.