30 загинали и над 800 ранени при земетресението в Иран

Електроцентрала "Бушер" не е пострадала

https://blitz.bg/svyat/30-zaginali-i-nad-800-raneni-pri-zemetresenieto-v-iran_news192912.html Blitz.bg

Най-малко 30 души са загинали, а над 800 са били ранени при силното земетресение в Иран, предаде АФП.

Според иранските власти в провинция Бушер броят на загиналите е достигнал 30 души, докато този на ранените надвишава 800.

Както БЛИЦ по-рано съобщи, земетресението със сила 6,3 по Рихтер се е усетило в Бахрейн, Кувейт, Катар и Обединените арабски емирства, където е предизвикало паника и временна евакуация на високите офис сгради.

Според иранските власти ядрената електроцентрала „Бушер”, която се намира в района на труса, не е пострадала./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай