60-те експулсирани американски дипломати напуснаха Русия

https://blitz.bg/svyat/60-te-ekspulsirani-amerikanski-diplomati-napusnaha-rusiya_news591485.html Blitz.bg

Шейсетте американски дипломати, експулсирани от Москва в рамките на кампанията, предизвикана от отравянето на бивш руски шпионин във Великобритания, напуснаха Русия, съобщи Държавният департамент на САЩ.

"Тази сутрин 60-те американски дипломати напуснаха Русия съгласно решението - необосновано - на руското правителство да ги обяви за персона нон грата", посочи говорителка на Департамента.

Експулсирането е огледален отговор на Москва на решението на Вашингтон да изгони същия брой руски дипломатически служители, квалифицирани от Белия дом като шпиони, след нападението с невротоксично вещество срещу Сергей Скрипал и дъщеря му в британския град Солсбъри преди месец.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай