Коментарите идват в момент, в който Вашингтон започна изтеглянето си от Афганистан и ден преди 10-ата годишнина от ликвидирането на основателя на "Ал Кайда" Осама бин Ладен.
От терористичната организация се заканват със завръщане на международната сцена в партньорство с талибаните.
Според анализатори групировката, от една страна, е окуражена от изтеглянето на силите на НАТО, а от друга - иска да отклони вниманието от собствената си слабост
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.