Американският ракетен разрушител „Рос“ влезе в Черно море

https://blitz.bg/svyat/amerikanskiyat-raketen-razrushitel-ros-vleze-v-cherno-more_news579796.html Blitz.bg

От Пентагона съобщиха, че американският кораб, който е навлязъл в Черно море, е изпратен там за подкрепа на съюзниците, както и да патрулира в интерес на американската национална сигурност.

Американският ракетен разрушител „Рос“ през нощта премина през Босфора и влезе в Черно море. От Пентагона заявиха, че корабът е изпратен за подкрепа на съюзниците, както и да патрулира в интерес на националната сигурност на САЩ.

Разрушителят вече многократно е посещавал акваторията на Черно море, освен това, през април миналата година именно той нанесе удар с крилати ракети „Томахоук“ по сирийската авиобаза Шайрат.

По-рано този район бе напуснат от британския разрушител „Дънкан“, който участва в учения с турската фрегата „Газиантеп“ и румънската фрегата „Крал Фердинанд“.   

Според конвенцията от Монтрьо, военни кораби на нечерноморски държави имат право да се намират в акваторията на Черно море 21 дни, затова силите на НАТО са принудени да провеждат постоянна ротация на своя флот в Черно море.

Превод и редакция: БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай