Американското разузнаване: Русия минира изборите на 100 държави
Кремъл иска да „посее нестабилност“ в демократичните страни, като представя изборите като нефункционални и правителствата като нелегитимни
Разузнаването на САЩ стигна до извода, че Русия използва шпиони, държавни медии и социални медии, за да подкопае вярата на хората в честните, демократични избори по света. САЩ са изпратили предупреждение до 100 държави, съобщава Reuters.
Според журналисти това е глобален феномен.
„Нашата информация показва, че висши руски правителствени служители, включително Кремъл, виждат стойност в този вид операции за влияние и вярват, че са ефективни“, се казва в доклада.
Успехът на Русия в разпространението на дезинформация за изборите в САЩ през 2020 г. и пандемията Covid-19 накара Кремъл да засили операциите си за влияние върху изборите в други страни, каза неназован високопоставен служител на Държавния департамент на САЩ.
„Успехът има ефект и ние определено виждаме изборите в САЩ като катализатор“, каза служителят.
Съобщава се също, че Вашингтон е информирал правителствата на всички страни, получили предупреждението. В Щатите смятат, че Кремъл иска да „посее нестабилност“ в демократичните страни, като представя изборите като нефункционални и правителствата като нелегитимни.
Освен това, както се отбелязва в публикацията, Вашингтон признава, че е уязвим от тази заплаха. В доклада се посочва, че Руската федерация използва както явни, така и тайни механизми. Тя има мрежи за влияние и подставени лица, които се контролират от разузнавателните служби на Кремъл.
Източникът каза, че Руската федерална служба за сигурност (ФСБ) тайно работи за сплашване на служители на изборите, организиране на протести в деня на изборите и „саботиране на гласуването в чужбина“ на изборите през 2020 г. в неназована държава в Европа.
Превод и редакция: БЛИЦ
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
Т Ъ П А Н А Р И
ГОВОРИТ Масква: Русия УМРЯ !
Имаш предвид руснаците, естествено...
Честните, демократични избори в краварник? На последните дори починалите дали своят глас. Световният жандарм предупреди ! Щеше да е смешно, ако не беше нахално от тяхна страна да приказват за някаква демократия
Имам в предвид ТЕБ,мишок
Имам в предвид ТЕБ,мишок
3AДУHАЙСКИТЕ Хакери са Руски K/УРВИ и ПEДЕРАCТИ от ДАНС/ДС !
ДAHС/ДС е Филиал на ФСБ/КГБ, Така че K/УРВИТE и ПEДЕРАCТИ от ДАНС са Руски ПEДЕРАCТИ !
КГБ я Преименуваха на ФСБ, Филиала му ДС на ДАНС, но Останаха Същите Руски ПEДЕРАCТИ !
А лафа "посолството каза" предизвика истинско доверие в демокрацията по света и у нас)
Най големите износители на цветни революции и манипулации на избори, викат дръжте другия. Тая нагла краварска пасмина скоро ще си получи заслуженото. Все повече хора и държави виждат циничното и поведение.
Без разузнаване, в последните десетилетия САЩ предизвикаха над 100 войни с цел налагане на демокрация по тяхному. В резултат богати и процъфтяващи държави се обърнаха в лунен пейзаж, населен с пещерни хора на ниво напреднал палеолит.
Без разузнаване, в последните десетилетия САЩ предизвикаха над 100 войни с цел налагане на демокрация по тяхному. В резултат богати и процъфтяващи държави се обърнаха в лунен пейзаж, населен с пещерни хора на ниво напреднал палеолит.
РАША ВИНОВАША, Русия им е виновна за сичко. На крива ракета космоса и е тесен.
Защо не си......е...б...е...т...е........м...а...й...к...а...т...а......к...р...а...в...а...р...с...к...а......