„Той продължава да смята, че няма да има конфликт, защото конфликтът би бил катастрофа”, каза той на брифинг.
Дюжарик вижда повод за оптимизъм и във факта, че нито една от страните не е „затворила вратата” за възможно дипломатическо решение.
„От една страна, виждаме ескалация на реториката, повишаваща напрежението. Бихме искали да видим точно обратното. Но също така наблюдаваме продължаваща и много активна дипломация на различни равнища и за нас това е решаващ фактор”, добави той.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.