С нов метод астрофизици доказаха съществуването на тъмна енергия във Вселената и уточниха нейните характеристики.
Този резултат, чието научно значение все още трудно може да бъде оценен, е получен от международна група учени под ръководството на сътрудника от отдела по астрофизика на високите енергии от Института по космически изследвания към Руската академия на науките Алексей Вихлинин. За първи път от откриването на загадъчната тъмна енергия, която разтегля пространството и времето в нашата Вселена и я принуждава да се разширява все по-бързо и по-бързо, е получено напълно независимо доказателство за реалното й съществуване и значително са уточнени физическите й характеристики, посочва ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.