Австралийски съд забрани отстрела на кенгура

https://blitz.bg/svyat/avstraliyski-sad-zabrani-otstrela-na-kengura_news48625.html Blitz.bg

Австралийски съд въведе временна забрана за убийството на хилади кенгура на територия около столицата на странта Канбера, която е под юрисдикцията на министерството на отбраната.

Съдът нареди провеждането на мащабно научно изследване по проблема дали кенгурата нанасят щети на околната среда, както твърди правителството на страната. Ловци вече застреляха около 4 000 животни от предвидените за ликвидиране около 7 000. Според правителството популацията на кенгурата в района е твърде голяма и представлява заплаха за екологичния баланс. Защитници на животните обяче твърдят, че кенгурата не са опасни за флората и фауната в региона. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай