Автобус падна в клисура, 22 са загиналите

https://blitz.bg/svyat/avtobus-padna-v-klisura-22-sa-zaginalite_news58282.html Blitz.bg

Най-малко 22 души загинаха в Перу, след като автобус е излетял от пътя и е паднал в клисура, предаде АП.

Сред жертвите има и двама европейски туристи. По първоначални данни те са холандци. Злощастният инцидент се е случил рано сутринта на отдалечен път в перуанската провинция Уанкавелика, отстояща на близо 260 километра югоизточно от столицата Лима.

Все още не са изяснени причините за катастрофата. По данни на спасителните служби участъкът от пътя, където автобусът е излетял, е в изключително лошо състояние. Това не е нещо необичайно за пътищата в Перу, които не са добре поддържани. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай