В Клиниката по детски болести в Скопие от тази година има два ЛСД-телевизора, които постоянно са включени на българската телевизия Балканика. Вестник “Нова Македония” алармира за тревогата на родителите и на психолози.
“Докато чаках за преглед в клиниката и от двата телевизора ечеше музика от българската телевизия. Не искам петгодишното ми момиченце да гледа голотии, каквито има в излъчваните клипове. Още по-малко искам с такава музика да го ”успокоявам”, преди да влезе за преглед. Мисли ли някой, че там чакат уплашени и болни деца?”, цитира изданието майка, чието дете се лекува в клиниката. Оказва се, че програмата се избира от медицинските сестри. “Понякога пускаме и анимационни филми. Но най-често телевизорът е включен на Балканика. Това е за всички вкусове”, цитира пък вестникът една от медицинските сестри. В отделен коментар по въпроса “Нова Македония” пише, че в пълната с изплашени детски лица чакалня “ечи българският певец Азис - мъж, облечен в провокативни женски дрехи. Музиката е пусната толкова силно, че не може да се чуе дори гласът на медицинската сестра, която по име извиква кой да влезе при лекаря”. Вестникът уточнява, че модерните телевизори са били купени през февруари със средства от концерт на вече покойния певец Тоше Проески. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.