Генералният секретар на ООН Бан Ки Мун определи 2009 г. като “годината на климатичните промени” в своя реч, посветена на постигнатото от световната организацията при решаването на кризите в Дарфур, Косово и Зимбабве, предаде АФП.
В хода на своята последна пресконференция за настоящата година той заяви, че климатичните промени са ключовото предизвикателство пред света през следващата година. “Доволен съм, че успяхме да задържим климатичните промени начело на глобалния дневен ред”, каза той и добави, че “2009 г. ще бъде годината на климатичните промени”. “Нямаме време за губене. Трябва да постигнем глобално споразумение за климата до края на 2009 г., което да е балансирано, изчерпателно и да позволява да бъде ратифицирано от всичките страни”, добави той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.