Беларус си прибра дипломатите от Украйна

​​​​​​​Последната група от 11 сътрудници е напуснала страната днес през границата с Молдова

https://blitz.bg/svyat/belarus-si-pribra-diplomatite-ot-ukrayna_news875129.html Blitz.bg

Беларус е изтеглила дипломатите си от Украйна, обяви беларуският посланик Игор Сокол.

Сокол обясни, че посолството се е намирало "фактически в обсадно положение", с блокирани банкови сметки и заплахи за физическа саморазправа.

Последната група от 11 сътрудници е напуснала Украйна днес през границата с Молдова. В тази връзка посланикът обвини украинските власти, че не са осигурили безопасно придвижване директно към Беларус.

Териториите на север от Киев бяха окупирани в края на февруари от руски войски, които навлязоха в Украйна от беларуска територия. Боевете в северозападните покрайнини на украинската столица продължават от тогава.

 


 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай