Белгийското правителство подаде оставка

https://blitz.bg/svyat/belgiyskoto-pravitelstvo-podade-ostavka_news27854.html Blitz.bg

Белгийското правителство начело с президента ив Льотерм подаде оставка в пълен състав, предадоха местни средства за масова информация.

Според медиите причината е скандал заради ясни признаци, че премиерът и министърът на правосъдието са се опитали да окажат натиск и да се намесят в разглеждания от съда случай за продажбата на банката "Фортис" на френската банка "BNP Paribas". /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай