"Лидерите на двете страни се договориха да си сътрудничат тясно в рамките на Г-20 с цел да проведат международна кампания за борба с вируса и съживяване на световната икономика “, се казва в съобщението.
Тръмп и Путин също така са заявили за важността на осигуряването на стабилност на световните енергийни пазари, отбелязват от Белия дом.
По рано от Кремъл обявиха, че Путин и Тръмп по време на телефонния разговор са обсъдили пандемията на коронавирусната инфекция и ситуацията на световния петролен пазар, съобщават световните издания.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.