Белият дом съобщи за разговора между Тръмп и Путин

Двамата лидери също така са заявили за важността на осигуряването на стабилност на световните енергийни пазари

https://blitz.bg/svyat/beliyat-dom-saobshti-za-razgovora-mezhdu-tramp-i-putin_news736403.html Blitz.bg
Американският и руският президенти Доналд Тръмп и Владимир Путин са се съгласили да работят в тясно сътрудничество в рамките на Г-20 за борба с коронавирусната инфекция COVID-19 по време на телефонен разговор, информират от Белия дом.

"Лидерите на двете страни се договориха да си сътрудничат тясно в рамките на Г-20 с цел да проведат международна кампания за борба с вируса и съживяване на световната икономика “, се казва в съобщението.

Тръмп и Путин също така са заявили за важността на осигуряването на стабилност на световните енергийни пазари, отбелязват от Белия дом.

По рано от Кремъл обявиха, че Путин и Тръмп по време на телефонния разговор са обсъдили пандемията на коронавирусната инфекция и ситуацията на световния петролен пазар, съобщават световните издания.


 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай