Президентът на Перу Алан Гарсия посрещна бившата заложничка Ингрид Бетанкур и обеща да помогне за кампанията й за освобождаване на всички заложници на колумбийските бунтовници, както и да подкрепи предложението на кандидатурата й за Нобеловата награда за мир за 2009 г.
„Отпътувам от Перу щастлива, защото получих каквото исках”, каза 46-годишната Бетанкур след срещата с Гарсия. Това бе петата държава от обиколката й в Латинска Америка, започнала на 29 ноември с 24-часово посещение в Колумбия. „За много хора вие символизирате надеждата и свободата. Заради това подкрепям идеята и предложението на президента на Чили Мишел Бачелет за предлагането ви за Нобеловата награда за мир”, каза Гарсия. По думите му Нобеловата награда за мир „е справедливо почитане на онзи, който въплъщава вярата на човешкия дух”. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.