Боливийският президент Ево Моралес и негови привърженици сред обществените и профсъюзни лидери започнаха днес гладна стачка в президентския дворец в знак на протест срещу забавянето в парламента при вземането на решение за провеждане на общи избори през декември 2009 г.
"Заради немарливостта на група депутати от неолибералното течение бяхме принудени да предприемем тази стъпка", каза Моралес. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.