Бунтовници превзеха голям град близо до Могадишу

https://blitz.bg/svyat/buntovnici-prevzeha-golyam-grad-blizo-do-mogadishu_news49027.html Blitz.bg

Бойци от ислямистката групировка “Ал Шабаб” превзеха град Джоухар, който се намира в централната част на Сомалия на около 90 километра северно от столицата Могадишу.

Загинали са най-малко 7 човека, сред които четирима мирни жители, съобщи очевидец на събитията. Сега правителствените войски са практически блокирани в столичния регион, където през миналата седмица също водиха боеве с ислямистите. Тогава в сраженията загинаха около 50 души. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай