Буш и Малики родписаха договора за сигурност

https://blitz.bg/svyat/bush-i-maliki-rodpisaha-dogovora-za-sigurnost_news27069.html Blitz.bg

Американският президент Джордж Буш и иракският премиер Нури ал Малики поставиха днес подписите си под договора за сигурност между двете страни.

Официалната церемония в иракската столица Багдад имаше протоколен и до голяма степен символичен характер, защото документът вече бе утвърден на всички необходими равнища. Според договора американските военни части трябва да се изтеглят от всички населени пунктове в Ирак до лятото на 2009 г. и да прекратят самостоятелните операции. На съвместната пресконференц;ия Буш обяви, че "войната още не е завършена". "Още много предстои да се направи. Но аз виждам надежда в очите на младежите, и точно това е, заради което воювахме ние", добави той. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай