Днес президентът на Венецуела Уго Чавес заплаши, че може да се оттегли от Организацията на американските държави /ОАД /, след като бе критикуван от Междуамериканската комисия по човешки права, която е част от ОАД.
„Венецуела може да напусне ОАД и да призове страните от континента да се освободим от тази стара структура и да създадем нова организация на свободните народи в Латинска Америка, информира агенция ЕФЕ.
По време на посещението си в щата Варгас, венецуелският президент окачестви , като неморален и циничен доклада на комисията, който го обвинява в създаването на враждебна за нормалния политически живот среда. / БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.