Daily Telegraph: Най-лошото лято в американската история
Протестите и безредиците избухнаха в САЩ и това е на фона на масова безработица и икономическа криза
В САЩ ситуацията с пандемията и безработицата и без това е трудна и изведнъж се случва убийството на афроамериканеца Джордж Флойд и хората протестите.
Авторът на статията на Daily Telegraph припомня настоящата ситуация през 1968 г., когато беше убит Мартин Лутър Кинг, когато имаше и епидемия, и протести. Но сега загубите са много по-големи и затова прогнозира най-лошото лято в историята за Щатите, пише "Поглед инфо".
Америка многократно издържа на различни кризи. Авторът на статията припомня гражданската война и убийството на Ейбрахам Линкълн, убийството на Джон Ф. Кенеди.
Но тя вижда най-големите паралели в съвременността от 1968 г., когато и Мартин Лутър Кинг, и Робърт Кенеди бяха убити, когато американските протести за граждански права се натъкнаха на твърдо потискане от полицията. Тогава имаше и изборна година и кандидата Никсън и наследника на Кенеди Хюбърт Хъмфри проведоха еднакво отровна кампания като Доналд Тръмп и Джо Байдън сега.
През цялото това време 50 американци на ден са били убивани във Виетнам. Сега повече от хиляда души умират от коронавирус на ден, така че почти четири пъти повече хора загиват за четири месеца от Covid-19 в Съединените щати, отколкото през 14 години на войната. Освен това може би през 1968 г. самите войници донесоха грип от Азия, при който загинаха около 100 хиляди души, но в светлината на всички останали катаклизми, те всъщност не го забелязаха. Тогава обаче не беше въведена карантина, училищата и ресторантите останаха отворени, младежът отиде в Уудсток.
В настоящата ситуация протестите избухнаха след убийството на Джордж Флойд, поредното убийство на афроамериканец, отбелязва авторът на статията. В същото време самото време на инцидента допринася за повишаване на протестните настроения: трети или четвърти месец на самоизолация изтекоха, а задушните апартаменти през лятото не оставят хората да дишат - точно като убития полицай.
Хората се чувстват безнадеждно; много от тях са загубили работата си. Всеки десети американец признава, че е недохранен. Коефициентът на безработица е малко под показателите за Голямата депресия, когато хората обикаляха страната в търсене на работа със семействата.
Въпреки че американската икономика сега е по-силна, отколкото през 2008 г., тя все още трябва да се възстановява дълго време след тази ситуация, прогнозира авторът на статията в "Дейли телеграф". „ Пандемия, безработица и безнадеждност; протести, коменданти, грабежи и нежеланието или неспособността на политическата класа да предложи други решения - оказва се стечение на неудачи и лошо поведение. Всъщност оказва се, че за Америка са настъпили най-лошите времена . “
Последвайте ни
0 Коментара: