Демонстрантите напускат летищата в Банкок

https://blitz.bg/svyat/demonstrantite-napuskat-letishtata-v-bankok_news25410.html Blitz.bg

Антиправителствените демонстранти прекратиха осемдневната блокада на летищата Суварнабхуми и Донмуанг в Тайланд, съобщи Би Би Си.

На летище Суварнабхуми постепенно възобновяват работа службите, занимаващи се с пътническите полети. Хиляди привърженици на партията Народен алианс за демокрация напуснаха летищата, след като вчера Конституционният съд на страната постанови да бъдат разпуснати три от шестте партии, участващи в управляващата коалиция, посочва Интерфакс. Съдът забрани също така на премиера Сончай Вонгсават да се занимава с политика пет години. Според съобщение на агенция ЕФЕ генералният директор на летище Суварнабхуми Серират Прасутанон е заявил, че първите пътнически полети ще бъдат по обяд в петък. Той добави, че всички служби на летището ще възобновят работа в пълен обем в средата на идната седмица, след като бъде проверена работата на всички системи. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай