Двама датски войници загинаха днес в южната афганистанска провинция Хелманд.
Според изявление на представител на бойното командване на международния контингент съвместен датско-британски патрул е бил обстрелян от талибански бунтовници в района на град Герешк. Единият от военнослужещите е починал от раните си, а другият загинал на място при избухване на снаряд. В провинция Хелманд действат около 750 датски войници и офицери, които са част от 50 000-ия корпус на Многонационалните сили за подпомагане на сигурността в Афганистан. От 2002 г. досега в страната са загинали 18 датски военнослужещи. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.