Две земетресения разтърсиха Сърбия през нощта

Трус до 4,1 по Рихтер е регистриран край Бездан, няма данни за щети.

https://blitz.bg/svyat/dve-zemetreseniya-raztarsiha-sarbiya-prez-noshtta_news1150467.html Blitz.bg

Две земетресения бяха регистрирани през нощта в района на Бездан, Северна Сърбия, съобщи Републиканският сеизмологичен институт, цитиран от БГНЕС.

По-силният трус е станал около 2:30 часа с магнитуд 4,1 по скалата на Рихтер. Епицентърът е бил на дълбочина около 15 километра между Бездан и Бачки Моноштор, в близост до резервата Горње Подунавље. До момента няма информация за нанесени щети.

6,1 по Рихтер удари Тайван

Според данни на Европейско-средиземноморски сеизмологичен център магнитудът е бил 4,3, като трусът е отчетен в 2:35 часа с епицентър край Купусина на дълбочина около 10 километра.

Около 10 минути по-късно е регистрирано второ, по-слабо земетресение с магнитуд 2,5, с епицентър в самия Бездан на дълбочина около 8 километра.

Към момента няма данни за пострадали или материални щети.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай