ЕС подписва с Турция за “Набуко” през юни

https://blitz.bg/svyat/es-podpisva-s-turciya-za-nabuko-prez-yuni_news47608.html Blitz.bg

ЕС ще подпише споразумение с Турция за проекта за строителство на газопровод “Набуко” през юни, заяви еврокомисарят по енергетиката Андрис Пиебалгс на енергийната среща на върха в Прага.

“Моята цел продължава да бъде подписване на споразумението през юни. Предстои ни да съгласуваме всички условия през следващите седмици. Имаме значителен напредък в преговорите с Турция”, каза Пиебалгс. Това предаде Интерфакс, като се позова на агенция Блумбърг. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай