ЕС постигна споразумение за намаляване на вредните автомобилни емисии

https://blitz.bg/svyat/es-postigna-sporazumenie-za-namalyavane-na-vrednite-avtomobilni-emisii_news25202.html Blitz.bg

Държавите-членки на Европейския съюз постигнаха тази вечер споразумение за намаляване на вредните емисии от автомобилите.

Ес ще задължи компаниите-производителки на автомобили да редуцират въглеродните емисии на своите нови бензинови модели от 2012 година с 18%, което означава 130 грама на километър. Онези, които не го направят ще понесат тежки глоби, съобщи източник, близък до преговорите. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай