Евакуираха бюрото на “Ройтерс” в Ню Йорк заради бял прах

https://blitz.bg/svyat/evakuiraha-byuroto-na-royters-v-nyu-york-zaradi-byal-prah_news20354.html Blitz.bg

Полицията в Ню Йорк евакуира спешно служителите от местното бюро на агенция “Ройтерс”, след като в едно от писмата, пристигнали там, бе открит бял прах, съобщи представителката на агенцията Джоли Хънт.

По думите й писмото е било отворено от началника на бюрото Брайън Роуд, след което полицията наредила на всички 140 служители да напуснат кабинетите си на 19-ия етаж в сградата на "Таймс скуеър". През последните няколко седмици подобни писма бяха получени в офисите на компании в различни щати, най-вече в клоновете на една от най-големите банки в страната “Чейс”. След 11 септември 2001 г. на много места бяха получени такива послания, в част от които бяха открити отровни вещества, включително спори на сибирска язва. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай