Франция ще изпадне в рецесия през 2009 г. за първи път от 16 години и се очаква нарастване на безработицата,.
Държавната статистическа агенция предрече, че икономиката на страната ще се свие с 0.4% през първото тримесечие на 2009 г. След регреса от 0.8% през последното тримесечие на 2008 г. страната ще изпълни официалното изискване за рецесия - спад в икономиката през две последователни тримесечия. Френското правителство обаче се придържа към своята оптимистична прогноза за малък икономически растеж с 0.2 до 0.5%. Според агенцията бавното възстановяване може да започне едва от второто или третото тримесечие на 2009 г., а брутният вътрешен продукт на Франция като цяло през 2009 г. ще отбележи отрицателен растеж. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.