Руските сили провеждат настъпателни действия по всички направления в зоната на конфликта и са поели пълен контрол над територията на самопровъзгласилата се „Луганска народна република“.
Това обяви началникът на Генералния щаб на руските въоръжени сили Валерий Герасимов.
По време на среща с командването на групировката войски „Юг“ Герасимов заяви, че операцията по овладяването на Луганския регион е завършена.
Той допълни, че в настоящия момент руските военни части и съединения от Обединената група войски напредват активно във всички сектори на фронта.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.