Генщабът на ВСУ: Руската армия премина в настъпление в Харковска област и активно атакува в ДНР КАРТА

Остава заплахата от ракетни атаки срещу критичната инфраструктура в цяла Украйна

https://blitz.bg/svyat/genshtabat-na-vsu-ruskata-armiya-premina-v-nastaplenie-v-harkovska-oblast-i-aktivno-atakuva-v-dnr-karta_news923088.html Blitz.bg

Руската армия е започнала офанзива в Харковска област и активно атакува в Донбас. Това съобщава в сводката си Генералния щаб на украинските въоръжени сили, информират световните издания.

Според информацията, руските войски са преминали в настъпление по направленията Лиман и Купянск.

Руската армия продължава настъплението си в посока Бахмут (Артемовск) и Авдеевка. По направленията Купянск, Запорожие, Кривой рог и Херсон руските сили са в отбрана.

Остава заплахата от ракетни атаки срещу критичната инфраструктура в цяла Украйна.

Руските въоръжени сили поддържат в готовност авиационна група и кораби, способни да носят крилати ракети.

Руската армия е извършила около 10 обстрела от РСЗО.

ВСУ са повредили железопътен мост близо до Старобогдановка, Запорожка област.

 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай