Гийтнър вижда стабилизиране в американската икономика

https://blitz.bg/svyat/giytnar-vizhda-stabilizirane-v-amerikanskata-ikonomika_news49208.html Blitz.bg

Американският министър на финансите Тимъти Гийтнър заяви, че икономиката на страната започва да се стабилизира, но предупреди, че в продължение на известно време населението ще усеща последиците от кризата.

По думите на Гийтнър в най-близко бъдеще нивото на безработицата ще се повиши. “Още дълго време милиони американци няма да почувстват промяна към по-добро”, каза министърът. Заради финансовата криза почти 6 млн. американци останаха без работа. Гийтнър призова още веднъж за по-силно регулиране на финансовата система, като нарече настоящата “архаична, раздробена и сложна”. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай