Глобиха с 3000 евро френски пекар, понеже е твърде... работлив

https://blitz.bg/svyat/globiha-s-3000-evro-frenski-pekar-ponezhe-e-tvarde-rabotliv_news586972.html Blitz.bg

Собственик на пекарна във френската община на Лусиньи сур Бар бе глобен с 3 000 евро за нарушение на местните трудови закони.

41-годишният Седрик Вевр в името на туристите и местните жители отвори магазина си седем дни поред. По закон магазинът няма право да работи повече от шест дни. Това предаде "Дейли Мейл".

Наказаният пекар всъщност е подкрепен от водачите на общината, както и от жителите на града. Самият той възнамерява да съди френските власти.

Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай