Хайде към Лондон! Отварят първия "гол" ресторант

Заведението предлага "освобождаване" от модерния свят

https://blitz.bg/svyat/hayde-kam-london-otvaryat-parviya-quotgolquot-restorant_news406740.html Blitz.bg

Летен гол ресторант ще отвори в Лондон за три месеца, пише „Индипендънт”. „Влезте в таен свят, подобен на Пангея (свръхконтинент от Мезозойската ера, разпаднал се много преди появата на човешкия вид), освободен от телефони, електрически светлини и дори облекло (по избор).

Посетете отново началото, в което всичко е било прясно, свободно и необременено от ограниченията на модерния живот”, пише в уебсайта на заведението. Неговото име е „The Bunyadi”, като „буняди” е хинду термин за „естествено”.

Ресторантът ще има отделни секции за голи и облечени, както и съблекалня за първите. Не е ясно каква точно ще е сервираната храна. Към момента има списък от 4526 резервации за временния ресторант. Той е измислен от компанията „Lollipop” , позната с друг временен бар в стилистиката на популярния сериал „Breaking Bad”, съобщава БГНЕС.

„Идеята е да изживеете истинско освобождаване”, описва концепцията на голия ресторант основателят на компанията Себ Лиял. „Работихме здраво по дизайна на пространството, в което всеки обект, с който клиентите имат досег, е гол. Използването на естествен бамбук и свещи ни позволи да направим ресторантът дискретен, като едновременно с това запазихме характера му.” /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай