Хиляди американци евакуирани заради наводнения

https://blitz.bg/svyat/hilyadi-amerikanci-evakuirani-zaradi-navodneniya_news41814.html Blitz.bg

Хиляди американци са били евакуирани заради прииждащите води на река в американския щат Северна Дакота, съобщиха местните властите

Съществуват опасения, че около 30 000 души може да останат без дом след най-тежките наводнения в региона от повече от век насам. Докато прииждащите води на Ред ривър започнаха да късат диги и заграждения, доброволците в региона отчаяно се опитват да се осигурят защита за град Фарго. Към настоящия момент властите са евакуирали 3 500 души, но много хора се опасяват, че най-лошото предстои, като се очаква към 20:00 часа българско време днес нивото на реката да се повиши до рекордните 13,1 метра. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай