ИД и „Джебхат ан-Нусра” влязоха в бой край границата с Ливан

„Хизбула” на свой ред изчаква да види кой ще победи

https://blitz.bg/svyat/id-i-dzhebhat-an-nusra-vlyazoha-v-boy-kray-granicata-s-livan_news391722.html Blitz.bg

Ислямистите от ИД и „Джебхат ан-Нусра” водят ожесточени боеве на сирийско-ливанската граница, загуби понасят и двете страни страни, съобщил за РИА Новости източник от ливанското движение „Хизбула”.

Възобновени с прекратени боеве в долината ад-Деб (мечешката долина) в планинския район Ерсал. Има убити и от двете страни.

В края на януари в района на Ерсал терористи от ИД овладели лагер на „Джебхат ан-Нусра” и взели в плен шестима противници.

„Хизбула” засега изчаква изхода от боевете, за да прецени дали може да се справи с победителите.

Превод: БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай