Ирак остава най-опасната страна в света за новинарите, се казва в публикуван доклад на Комитета за защита на журналистите.
Признанието е за шеста поредна година. През 2008 г. там бяха убити 11 представители на средствата за масова информация, повечето от които бяха местни журналисти. При това в доклада се посочва, че ситуацията в страната се стабилизира, тъй като се отличава от времето преди три години. През първите две години след нахлуването на американските войски в ирак в страната ежегодно бяха убивани по три пъти повече журналисти. В целия свят през 2008 г. по причини, свързани с професионалната им дейност, са убиит 41 журналисти. Разследва се смъртта на други 22-ма представители на медиите, като се проучва дали тя е вързана с професионалните им ангажименти. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.