Ирак разреши на кюрдите да изнасят петрол

https://blitz.bg/svyat/irak-razreshi-na-kyurdite-da-iznasyat-petrol_news47858.html Blitz.bg

Администрацията на Кюрдския автономен район, разположен в северната част на Ирак, получи разрешение от правителството на страната да изнася петрол, съобщи иракският министър на петрола Асем Джихад.

Държавната компания “State Oil Marketing Organization” ще започне през следващия месец продажба на кюрдски петрол през турското пристанище Джейхан. В петък кюрдите обявиха, че от 1 юни сами ще започнат да изнасят горивото. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай