Искали да хранят учениците с гълъби

https://blitz.bg/svyat/iskali-da-hranyat-uchenicite-s-galabi_news150131.html Blitz.bg

Губернаторът на аржентинската провинция Кордоба уволни чиновник от департамента за екология, след като вторият предложил децата в местните училища да бъдат хранени с месо от гълъби. Това съобщава вестник “Dia a Dia Cordoba”.

Народният гняв се отприщил върху Оскар де Аленде, когато той заявил на 6 август, че богатото на протеин гълъбово месо е изключително подходящо за обяда на учениците в столовите. По информация на вестника, своята инициатива той също мотивирал с това, че броят на гълъбите в региона е достигнал 600 милиона и ситуацията е сериозна предпоставка за екологичен проблем

Чиновникът, който незабавно получи прозвището “птица”, искал да убие два заека с един куршум: да осигури на децата от бедните семейства евтини обеди и да се избави от излишните птици. Но идеята му не се понравила на неговите сънародници. На 7 август 11 национални вестника излязоха със заглавия като “Искат да хранят бедните с гълъба на мира”. В същия ден Аленде е уволнен. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай