Испания няма да преговаря с ЕТА

https://blitz.bg/svyat/ispaniya-nyama-da-pregovarya-s-eta_news28571.html Blitz.bg

Испанското правителство отхвърли възможността да води преговори с баската сепаратистка организация ЕТА за разрешаване на конфликта в страната на Баските, предаде АФП.


Премиерът на Испания Хосе Луис Родригес Сапатеро заяви, че няма да има нов кръг от преговори. В изказването си той напомни за провала на опитите на предшествениците му и на воденото от него правителство за водене на преговори с ЕТА. „Демократичната страна ще победи тероризма”, каза още Сапатеро. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай