Испания прие бюджет за 2009 година

https://blitz.bg/svyat/ispaniya-prie-byudzhet-za-2009-godina_news27729.html Blitz.bg

Испанският парламент днес прие бюджет за 2009 година, който ще бъде с дефицит, вече многократно превишен заради икономическата криза.

Бюджет 2009, който бе обект на вето в Сената на 9 декември, днес бе приет на второ четене в първоначалния си вид с абсолютно мнозинство от 178 депутата срещу 163 гласа “против”. Основният финансов закон на Испания е изготвен въз основа на прогноза за растеж на брутния вътрешен продукт в размер на 1%. Развитието на икономическата криза направи междувременно тази прогноза, Както и самия бюджет, неактуални. /АФП


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай